Ημέρα αθλητισμού

3 Οκτωβρίου 2016 Γιορτή Αθλητισμού

Για τρίτη συνεχή χρονιά το σχολείο μας , στα πλαίσια της γιορτής του αθλητισμού κάθε πρώτη Δευτέρα του Οκτώβρη , οργάνωσε αθλοπαιδιές και ποικίλες δράσεις. Η γιορτή ξεκίνησε με παρακολούθηση βίντεο για τις μεγάλες στιγμές του ελληνικού αθλητισμού . Παράλληλα, ο διευθυντής του σχολείου κος Μπουλίος Αριστείδης  μίλησε στους μαθητές για το αθλητικό πνεύμα και την αξία του αθλητισμού στη ζωή μας.

Ακολούθησαν αγωνίσματα από οργανωμένες ομάδες μαθητών όπως ποδόσφαιρο , βόλεϊ ,μπάσκετ , μπάντμιγκτον και δρομικά αγωνίσματα .Η κα Βαρσαμή καθοδήγησε τις καλλιτεχνικές ομάδες για ζωγραφική και κατασκευή πανό που αναρτήθηκαν στο σχολείο μας, ενώ άλλες ομάδες έπαιξαν διαδραστικά αθλητικά παιχνίδια με συντονιστή τον κο Θεοδοσίου , καθηγητή Πληροφορικής . Τέλος ,όλοι  οι μαθητές δήλωσαν ευχαριστημένοι και απαλλαγμένοι από το άγχος της νίκης για τι το μήνυμα της ημέρα ς ήταν ?

Αθλητισμός για όλους , χωρίς ανταγωνισμό !

panellhnia hmera athlitismou 2016